Venčení v útulcích

16. února 2015 v 21:07 | Danča |  Think about
Máte rádi zvířata?
Chtěli by jste nějak pomoci opuštěným pejskům?
Napadlo vás někdy zajít do vašeho městského útulku a zlepšit den aspoň jednomu pejskovi?
Nemusíte mít žádné velké zkušenosti se psy - myslím, že bohatě stačí láska ke zvířatům a zájem o dobrou věc.
S přítelem se snažíme vyvenčit alespoň jednoho, nebo dva útulkáče pokaždé, když se dostaneme do města a přivézt jim tam něco na přilepšenou (piškoty, granule - v útulku vám určitě řeknou, co nejvíc potřebují, pokud by jste jim chtěli něčím přispět)

Jak to vlastně probíhá?
Svůj útulek by mělo být každé větší město.
Před jeho návštěvou je dobré si zjistit informace o venčících hodinách, aby jste tam nešli nevhod.
V každém útulku to mají zařízené asi trochu jinak, my konkrétně chodíme venčit v Českých Budějovicích, kde jsme při naší první návštěvě ukázali občanky, řekli jim svoje čísla na mobil a pejsci nám byli vypůjčeni. Teď už si nás zaměstnanci pamatují a půjčují nám psy bez zapisování. Ve větších městech je možné, že po vás budou chtít registraci (např. Plzeň, tam je psů opravdu hodně). Taky doba venčení se může hodně lišit. U nás v Budějovicích můžete vzít psa na procházku klidně na celý den, pro změnu třeba v již zmiňovné Plzni půjčují myslím jen na půl hodiny (ale můžete jich vyvenčit víc).
Při první návštěvě se vás asi budou ptát na zkušenosti se psy a podle toho vám i vyberou pejska, kterého zvládnete.
Při venčení se psi nepouštějí z vodítka, neměli by jste je nechat máchat někde v rybníce, nenechat je nic sežrat, obtěžovat lidi. Po návratu do útulku by jste měli nahlásit jakýkoliv problém, kterého si všimnete.
Je super vidět tu radost, když toho psa vytáhnete z malého kotce v útulku i třeba na kraťoučkou procházku. Uvídíte, jak moc vám bude vděčný za to, jak jste mu zlepšili den.
Až se někdy půjdete projít, zkuste si vzpomenout a pro nějakýho útulkáče skočit, uvidíte, že nebude litovat. A uděláte dobrou věc. =)
 


Komentáře

1 Karol Dee Karol Dee | Web | 21. března 2016 v 18:24 | Reagovat

My chodíme do Zlína, když tam jsme - jejich systém se mi moc líbí. Jinak u nás je to bída, bohužel hodně útulků se tváří, že je lidé spíš otravují, než aby byli rádi..

2 Danča Danča | E-mail | Web | 24. března 2016 v 8:22 | Reagovat

[1]: To je na prd, my podobnej přístup zažili v Plzni - chodí jim tam spousta lidí, za což jsme samozřejmě ráda, ale na nás, jako na nově příchozí moc milí nebyli..Chtěli po nás i registraci, ale tu jsme odmítli a šli pryč, protože se do Plzně moc nedostanem, byli jsme tam jen na chvíli..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama